Konference Logika, sémantika, dialektika

Ústav filosofie a religionistiky Filozofické fakulty UK spolu s Oddělením pro dějiny starší české a evropské filosofie a Oddělením logiky Filosofického ústavu AVČR pořádá ve dnech 28.-30. dubna 2011 v konferenčním centru FÚ AVČR národní konferenci Logika, sémantika, dialektika.

Tato konference navazuje na národní konferenci Logika mezi filosofií a matematikou, v níž byly studovány interakce těchto disciplín, tak, jak se v našich zemích etablovaly v posledních letech. Nyní bychom se chtěli zaměřit na vztah filosofie a logiky coby samostatných disciplín, a také na roli logiky jako tradiční filosofické disciplíny. Hlavním cílem zůstává pokus o propojení a dialog tradic, v nichž jsou logika a sémantika tradičními tématy, a které se v našich zemích dlouhodobě rozvíjejí. Základní otázka konference zůstává stejně prostá:

Co je logika/sémantika/dialektika?, resp. „Jakou roli přisuzuje logice/sémantice/dialektice ta či ona filosofická tradice/škola?“.

Podrobné informace zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Události a jeho autorem je Filosofie.cz. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.